dersambari.goo-dart.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

dersambari.goo-dart.com

BİLGİ VE SLAYTLARDAN YARARLANMAK İÇİN ÜYE OLMANIZ GEREKMEKTEDİR!!!

AnasayfaKAPILatest imagesKayıt OlGiriş yapallahın isimler-vali Aataor10

allahın isimler-vali

YazarMesaj
AZİZ
Admin
Admin
AZİZ

Yer : Tokat/ZİLE

allahın isimler-vali Empty
MesajKonu: allahın isimler-vali   allahın isimler-vali Icon_minitimeSalı 05 Mayıs 2009, 18:50

allahın isimler-vali 1wali2

Vali : Yardım eden, destek veren, veli, dost, işleri düzenleyen, yöneten ve idare eden.
Al-Walí : The Protecting Friend who administers this vast universe and all its passing phenomena.

Cenab-ı Hak buyuruyor:
"Onların Allah'tan başka yardımcıları da yoktur." (1)
"Allah'a sımsıkı sarılın. O, sizin mevlânızdır. Ne güzel mevlâdır, ne güzel yardımcıdır!" (2)
"O, hakiki dosttur, övülmeye lâyık olandır." (3)
"Allah, inananların dostudur, onları karanlıklardan aydınlığa çıkarır." (4)
"Bu, Allah'ın, inananların yardımcısı olmasından dolayıdır. Kâfirlere gelince, onların yardımcıları yoktur." (5)
"Allah müminlerin dostudur."(6)

* Allah, mümin kullarına yardım eder, düşmanlarına karşı onları destekler. Allah, iman edenlerin Veli'si (dostu ve destekçisidir).
* Kulun Allah'a dost olması demek, O'na inanması, O'ndan gelen her şeyi doğrulayıp tasdik etmesi, emirlerini uygulaması, yasaklarından kaçınması, yalnız O'na güvenip dayanması, açık ve gizli, bolluk ve darlık gib bütün hallerinde O'na teslim olması yalnız O'nu ve Resulünü sevmesi demektir.
* Müslüman, kendisini dost edineni dost edinmeli ve ona yardım etmelidir. Kenndilerinden olmayan kimseleri sırdaş ve dost edinmemelidir.
https://dersambari.yetkin-forum.com

allahın isimler-vali
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» allahın isimler-mütekebbir
» ALLAHIN İSİMLER-MELİK
» allahın isimler-tevvab
» allahın isimleri-nur
» allahın isileri-hay